Ismét jelentkezik a Boretró rovat, amelyben most az elmúlt évtizedek (de inkább a 2000 előtti játékok) játékborítói közül szemezgetünk, ezekről írunk, teszünk említést a játékról is.
1. Big trouble in Little China
A Nagy zűr Kis-Kínában (Big Trouble in Little China) című 1986-os B kategóriás "kult" film játékváltozata, méghozzá egy oldalnézetes verekedős, lövöldözős borzadály C64-re, Spectrumra és Amstrad CPC gépekre.
A borító egy az egyben a posztert használta fel a játék marketingcélra, csak rádobták a megfelelő feliratokat, aztán mehet a menet...
Gameplay C64, amiből bőven látszik, hogy milyen... (link).
Egy beat 'em up, verekedős, mint amit a MUGEN ingyenes 2D játéktervezővel csináltak, sokkal jobb lett volna, de ugye 1987-ben ilyesmi még nem igen volt... (link)
2. Alien syndrome
Az elsőként 1987-ben megjelent játék (nem összekeverendő a 2007-es változattal) egy felülnézetes akciójáték volt (egy játéktermi gép átirata), ahol a lényeg az volt, hogy irtani kellett az űrlényeket (egyes borítókkal ellentétben nem az Alien űrlényeit), megmenteni a társakat, stb. A játék a SEGA gondozásában rengeteg platformon (Amiga, Atari, C64, Game Gear, Master System, NES/Famicom, MSX, MS-DOS, Sharp, majd jóval később konverzió készült a Playstation 2 Sega Ages válogatására) megjelent, így ezeket is sorra vesszük, hiszen több változat készült a borítóból is.
Hogy képben legyünk, egy kis gameplay összehasonlító videó (Játéktermi változat, ZX Spectrum, C64, Game Gear, NES, Sega Master System) (link)
NES/Famicom | Amiga és Spectrum (hasonló) |
Game Gear | Master System |
Commodore 64 / Amstrad CPC, Spectrum (hasonló) |
Sharp X68000 |
3. Chase H.Q.
Az 1988-as nagy sikerű Chase H.Q. autóversenyzős akciójáték is számos platformon jelent meg 1989-ben, így a borítók terén is jöttek létre egészen "érdekes" képződmények. A játék tehát a játéktermi változat után a következő konzolokra és számítógépekre került kiadásra: ZX Spectrum, Amstrad CPC, Commodore 64, Amiga és Atari ST.
Később került a NES, a Nintendo Game Boy, a Sega Master System és Game Gear konzoljaira, végül a TurboGrafx-16 gépre. A játék második, harmadik részét, illetve a sorozat mellékágait, egyéb folytatásait meg sem említve.
A borítók előtt egy kis gameplay Amiga (link), gameplay C64 (link), gameplay Spectrum, (link), illetve gameplay Gameboy (link)
C64, Amiga, Amstrad, Spectrum |
Game Boy |
Sega Master System | TurboGrafx-16 |
Játéktermi változat |
Természetesen volt olyan, hogy a Game Gear, vagy a TurboGrafx változat a Gameboy változat kinézetével volt azonos (általában az amerikai változatnál).
Nos, első válogatásunk a végéhez ért, mindenki maga dönti el, mik a jók, mik a rosszak, de egyértelmű, hogy rossz borító is rejthet jó játékot, illetve szép borító is rejthet borzalmat...